پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
پنجشنبه 02 خرداد 1398 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
3
محبوب  
رای به خبر :
مراقبه و محاسبه نفس در نهج البلاغه بیان شد
در شامگاه شب گذشته:

مراقبه و محاسبه نفس در نهج البلاغه بیان شد

گروه صالحین شهیده محبوبه دانش پایگاه کربلایی، پیرامون مراقبه و محاسبه نفس در راه اطاعت خداوند در نهج البلاغه با شرح فرازی از خطبه یکصد و هفتاد وششم در مسجد حضرت علی(ع)، برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1396/11/05 - 23:15

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، گروه صالحین شهیده محبوبه دانش این پایگاه، شب گذشته با بیان شفاعتی در خصوص مراقبه و محاسبه نفس برای توفیق اطاعت خداوند در نهج البلاغه، در حسینیه مسجد حضرت علی(ع)، تشکیل جلسه داد و فراز دیگری از خطبه یکصد و هفتاد وششم، برای متربیان شرح شد.

شفاعتی مربی حلقه شهیده دانش در شرح یکی از فرازهای این خطبه گفت: برداشتی که از این فراز می شود، این است که اگر بخواهیم توفیق اطاعت و عبادت خداوند را بیابیم، لازم است که از نفس خود مراقبت کرده و آن را به محاسبه بکشیم و این مستلزم آن است که، تحمل سختی کنیم تا هوا و هوس نفس، مغلوب شود.

او اضافه کرد: برای موفقیت در این راه از نصایح قرآن استفاده کنیم، به کمک قرآن برای حل مشکلات یاری جوییم و برای دردهای جسم و روح خود از قرآن شفا بخواهیم.

وی در ادامه افزود: مؤمن باید دائماً در تلاش و پیشرفت باشد تا بتواند، فضائلش را افزایش و رذائلش را کاهش دهد، نباید ایستایی داشته باشد، زیرا در این صورت مانند مرداب ساکن می ماند، باید الگو شناس باشد و از بهترین الگوها استفاده کند تا در شناخت این فضائل و رذائل از آن ها یاری بگیرد.

شفاعتی در خاتمه گفت: انسان در دنیا همچون مسافری است که باید هر لحظه آماده رفتن باشد و ستون خیمه اش را کنده و به حرکت در آید و منزل گاه های ترقی را پله پله بپیماید، حرکت او در راه قرب الی الله باید پلکانی باشد نه با سرعت.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط