پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
 
یکشنبه 29 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
659
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 312 طوبی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی
8
محبوب  
رای به خبر :
برگزاری جلسه دوم تدبر در سوره مبارکه نور
توسل به آیه های نور:

برگزاری جلسه دوم تدبر در سوره مبارکه نور

محفل هفتگی تدبر در قرآن مسجد حضرت علی(ع)، با تدبر در آیات نوزده تا بیست سوره مبارکه نور برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1397/04/12 - 16:14

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهیده مهدیه کربلایی هادی  حوزه 312 طوبی  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، دومین جلسه هفتگی سلسله مباحث تدبر در قرآن کریم، با حضور سعیدی پور، مدرس کارگاه و جمع علاقه مندان به حقایق قرآنی، در مسجد حضرت علی(ع)، برگزار و پیرامون آیات نوزده تا بیست سوره مبارکه نور نکاتی بیان شد.

مربی قرآن قبل از بیان مفهوم تدبری آیات گفت: آیات 19 و 20 این سوره ادامه سیاق سوم مجموعه آیات سوره نور است و آیه نوزده دربردارنده حکم عذاب برای تهمت زنندگان و اشاعه دهنده گان فحشا در جامعه ایمانی می باشد.

وی در توصیف صفات افراد یا گروه هایی که اشاعه دهنده فحشا هستند افزود: آنان با این کار قبح گناه را از بین برده و می خواهند عادی سازی نمایند، مانند تهمت ها و شایعاتی که در شبکه های اجتماعی مرتب پخش می شود.

همچنین مراکز رسانه صوتی، تصویری، مجموعه مراکز تولید مد، ماهواره های شبکه های معارض، برخی دولت مردان و روشنفکر نماها، که غالباً توسط حاکمان استکباری آمریکا و اسرائیل حمایت می شوند.

سعیدی پور افزود: آیات الهی و روایات معصومین(س) برای کاهش تأثیرات مخرب گروه های نامبرده، سه راهکار ارائه می دهد، اول این که، امر به معروف و نهی از منکر نمایید، دوم آن که رفتارهای اجتماعی صحیح و مطابق با شریعت را آموزش ببینید و سوم این که در تربیت فرزندان دقت کنید و در این مسیر نیز آموزش لازم و ضروری است.

  

وی در توضیح آیه بیست گفت: این آیه جزء چهار آیه از آیات سوره نور است که، فضل و رحمت حضرت حق را یادآور می شود و در خاتمه اضافه کرد آیات یازده تا بیست، سیاق سوم سوره هستند که مؤلفه های الهی برای مؤمنان را بیان می فرماید:

- از اتهام زنی پرهیز کنید.

- از نقش داشتن در اتهام زنی و اشاعه گناه تهمت پرهیز کنید.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6032مطالب مرتبط