پایگاه شهید اردستانی
 
چهارشنبه 29 اسفند 1397 -

رای به سایت :
342
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 313 امام محمد تقی (ع) ›› پایگاه شهید اردستانی
4
محبوب  
رای به خبر :
همخوانی سوره بلد
شامگاه عمومی

همخوانی سوره بلد

منظور از «بلد» مکه است که قبل از اسلام هم مورد احترام بوده است.
calendar
تاریخ : 1396/12/20 - 18:36

به گزارش قسم از پایگاه شهید اردستانی  حوزه 313 امام محمد تقی (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، بسیجیان پایگاه بسیج شهید اردستانی بعد از اقامه نمازجماعت مغرب و عشاء در مهدیه کوی انقلاب گردهم آمدند. در ابتدای مراسم برادر رادکیا ضمن خیر مقدم به عزیزان حاضر در جلسه، میلاد با سعادت حضرت زهرا(س)، روز زن و مادر را گرامی داشت و به حاضرین تبریک گفت، سپس برادر محمودی نکاتی در مورد سوره بلد ارائه نمود که بدین شرح است: " منظور از «بلد» مکه است که قبل از اسلام هم مورد احترام بوده است. مکه حرم امن الهى و اولین خانه‏اى است که براى انسان قرار داده شد. البته شرافت و عظمت سرزمین «مکه» ایجاب مى‌کند خداوند به آن سوگند یاد نماید، چرا که نخستین مرکز توحید و عبادت پروردگار در اینجا ساخته شده و انبیاى بزرگ گرد این خانه طواف کرده‌اند، ولى آیه «وانت حل بهذا البلد» مطلب تازه‌اى دربر دارد، مى گوید: این شهر به خاطر وجود پرفیض و برکت تو چنان عظمتى به خود گرفته که شایسته این سوگند شده است.

«کبد» به معناى سختى است.‏ این‌که انسان در دل رنج و سختى آفریده شده، یعنى کامیابى‏هاى دنیوى آمیخته با رنج و زحمت است. زندگى بشر در متن مشقت‏ها و سختى‏ها قرار دارد."

در ادامه برادر حسین بوجار نکاتی درباره طبع انسان و اخلاط موجود برای عزیزان مطالبی بیان داشت که با استقبال عزیزان مواجه شد و در نهایت با دعای سلامتی امام عصر(عج) و پذیرایی از عزیزان جلسه پایان یافت.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 3483مطالب مرتبط