پایگاه شهید اردستانی
 
شنبه 04 خرداد 1398 -

رای به سایت :
342
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 313 امام محمد تقی (ع) ›› پایگاه شهید اردستانی
3
محبوب  
رای به خبر :
دانشمندان از تاثیر منفی اینترنت پر سرعت بر خواب می‌گویند
دانشمندان از تاثیر منفی اینترنت پر سرعت بر خواب می‌گویند

هر چند که اینترنت پرسرعت در دنیای امروز بسیار مفید و کارآمد است اما دانشمندان از تاثیر منفی این پدیده بر زمان و کیفیت خواب خبر دادند.
calendar
تاریخ : 1397/05/17 - 13:25

به گزارش قسم از پایگاه شهید اردستانی  حوزه 313 امام محمد تقی (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ،

امروزه داشتن خواب بی کیفیت یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مردم است به گونه‌ای که در تعدادی از کشورهای پیشرفته، شمار افرادی که روزانه کمتر از زمان پیشنهادی 7 تا 9 ساعت می‌خوابند رو به افزایش است.

براساس گزارش «ساینس آلرت»، طبق مطالعات اخیر، دانشمندان از تاثیر منفی استفاده از اینترنت پرسرعت به هنگام نزدیک شدن به زمان خواب خبر می‌دهند.

 برای درک بهتر تاثیر منفی اینترنت خواب، دانشمندان آلمانی استفاده از اینترنت پر سرعت بر خواب افراد را مورد بررسی قرار دادند.

با توجه به این مطالعات مشخص شد افرادی که به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند، 25 دقیقه کمتر از افرادی که به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارند، می‌خوابند. 

طبق گزارش «گجت‌نیوز»، فرانچسکو بیلار، از متخصصان جمعیت شناسی در دانشگاه بوچونی واقع در میلان در این خصوص گفت: وسوسه دیجیتالی می‌تواند سبب به تاخیر افتادن زمان خواب شود. این اتفاق موجب بروز کاهش زمان خواب برای آن دسته از افرادی می‌شود که نمی‌توانند این کمبود خواب را با بیشتر خوابیدن در روز جبران کنند.

گفتنی است؛ دانشمندان قصد انجام پژوهش‌‌های بیشتر مرتبط با مکانیسم‌های رفتاری متاثر از اعتیاد به اینترنت و یافتن راهکارهایی برای افزایش کیفیت سلامت خواب را دارند. 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 3483مطالب مرتبط