پایگاه شهید اردستانی
 
شنبه 04 خرداد 1398 -

رای به سایت :
342
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 313 امام محمد تقی (ع) ›› پایگاه شهید اردستانی
4
محبوب  
رای به خبر :
ممنوعیت واردات و استفاده از دستگاه‌های برنزه کننده
ممنوعیت واردات و استفاده از دستگاه‌های برنزه کننده

بنا بر اعلام اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، واردات تجهیزات و دستگاه‌های برنزه کننده پوست مورد تأیید نبوده و ممنوع است.
calendar
تاریخ : 1397/07/02 - 18:33

به گزارش قسم از پایگاه شهید اردستانی  حوزه 313 امام محمد تقی (ع)  ناحیه مقاومت بسیج شهید محلاتی ، در ادامه اجرای «برنامه جامع پیشگیری و تشدید مبارزه با قاچاق کالا‌های سلامت‌محور و شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات پزشکی» واردات تجهیزات و دستگاه‌های برنزه کننده پوست مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نبوده و ممنوع است.


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اقدامی هماهنگ با دفتر امور حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی و اداره کل مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ورود این دستگاه‌ها به کشور ممانعت کرده است.

بنا بر اعلام اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، هرگونه تجهیزات برنزه کننده پوست مورد تایید نبوده و استفاده از دستگاه‌های سولاریوم ممنوع است؛ لذا واردات کلیه دستگاه‌های برنزه کننده پوست نظیر برنزه کننده، سولاریوم، حمام آفتابی، تخت یا کاناپه آفتابی (Solarium، Tanning Device، Sun Beds) به هرمنظور ممنوع بوده و با خاطیان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

شایان ذکر است حتی مقدار ناچیزی از UVA و UVB می‌تواند به پوست آسیب برساند، به این ترتیب که فرآیند پیرشدگی را تسریع بخشیده و همچنین سبب بروز سرطان نیز می‌شود به طوری که سازمان بهداشت جهانی استفاده از این دستگاه‌ها را منع کرده است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 3483مطالب مرتبط